Samodyscyplina kluczem do nowej jakości życia!

Co oznacza samodyscyplina?

Prawdziwym kluczem do spełnionego życia i sukcesu jest umiejętność robienia tego, co trzeba – kiedy nie trzeba, niezależnie od tego, czy masz na to ochotę. Każdego dnia stajesz przed podjęciem trudnej decyzji czy zrobić najpierw to, co jest właściwe i ważne, koniecznie i pilne, czy może zająć się bardziej przyjemnymi rzeczami takimi jak np. przeglądanie mediów społecznościowych, uczestniczenie w porannych pogaduchach przy kawie z kolegami w pracy, bezproduktywne surfowanie po internecie lub wiele, wiele innych rzeczy, które nie wymagają od Ciebie wysiłku. To właśnie od Twojego punktu widzenia zależy jakość Twojego życia. Umiejętność robienia w pierwszej kolejności tego, co jest wymagające, ale ważne jest bardzo istotna i przekłada się na nasz osobisty, zawodowy czy biznesowy sukces. Niezależnie od tego, czy pracujesz na etacie, czy jesteś przedsiębiorcą zdolność podejmowania właściwych decyzji, dokonywania odpowiednich wyborów determinuje w przyszłości Twoje zwycięstwo bądź porażkę.

Jak pracować nad samodyscypliną?

Stosowanie samodyscypliny przynosi natychmiastowe korzyści pod warunkiem, że jesteś w stanie na jakiś czas świadomie odroczyć nagrodę, przyjemność, wynagrodzenie, które niewątpliwie otrzymasz, jeśli postanowisz, że będziesz konsekwentnie i wytrwale dążył do realizacji swoich celów i planów działania. I tu dochodzimy do kolejnej bardzo ważnej aktywności, nawyku, który należy bezwarunkowo posiąść, aby cieszyć się życiem, na jakiego poziomie pragniesz. Faktem jest, że kiedy zachowujesz samodyscyplinę bardziej lubisz, doceniasz i szanujesz siebie, gdyż masz poczucie, że wiesz, w jakim kierunku podążasz. Jasność wyznaczonego przez Ciebie celu oraz etapów jego realizacji jest niezbędna. Dlatego tak ważne jest abyś każdego dnia wieczorem sporządzał plan na kolejny dzień, bo dzięki temu Twoja postawa życiowa będzie proaktywna, a nie reaktywna. To Ty będziesz decydował co robić, a nie realizował oczekiwania innych, bezwiednie wykonując ich plan.

Co daje bycie zdyscyplinowanym?

Kiedy się dyscyplinujesz rośnie Twoja samoocena, a jak wiesz wizerunek własny ma wpływ na to jakie rezultaty osiągasz. Bo czy nie jest tak, że jeśli postrzegasz siebie jako osobę, która świadomie i odpowiedzialnie kieruje swoim życiem, która ma poczucie celowości i sensowności tego, co wykonuje każdego dnia, która doskonale wie czego pragnie i co chce osiągnąć, to będzie dążyć do tego z pełną determinacją, zaangażowaniem i wytrwałością. Niska samoocena bardzo często prowadzi nas do tego, że konsekwentnie w sposób nieświadomy lub świadomy realizujemy zamiary i założenia innych, tych, którzy dokładnie wiedzą, jaki jest ich życiowy cel. Zatem jeśli zdecydujesz się cierpliwie pracować nad tym bezcennym nawykiem to:

Samodyscyplina to nawyk, który najbardziej odróżnia ludzi sukcesu od przeciętnych, tych, których żyją z dnia na dzień. Ważne jest, aby zastanowić się i w sposób przemyślany, ze spokojem dokonać wyboru odpowiadając sobie na pytanie: jakiego życia dla siebie pragnę? Następnie podjąć kroki i działać lub nie – wybór należy wyłącznie do Ciebie!

Rozwiązanie

Jeśli zatem chcesz przejąć kontrolę nad własnym życiem, jeśli pragniesz osiągać wysokie rezultaty, to służę Ci swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem podczas sesji coachingu pro&rozwojowego, na których wspólnie będziemy pracować, abyś nabył tę cenną umiejętność, a co za tym idzie dokonał autentycznej zmiany swoich nawyków. W przypadku dodatkowych pytań serdecznie zapraszam do ich zadawania poprzez formularz kontaktowy.:)))

 

Jeśli spodobał Ci się artykuł, udostępnij go dla innych:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Zostaw komentarz