Bez zmian nie byłby MOTYLI

Przemiana…

Bez zmian nie byłoby motyli to nie tylko nazwa moich najnowszych warsztatów. W moim przekonaniu stwierdzenie to w bardzo obrazowy sposób pokazuje zależność, jaka występuję pomiędzy procesem zmiany, a tym co możesz zyskać, jeśli w świadomy sposób podejmiesz decyzję popartą pragnieniem innego życia, bo te, w którym obecnie utknęłaś nie daje Ci radości, satysfakcji i spełnienia. Przemiana gąsienicy w poczwarkę, a następnie w motyla jest bez wątpienia cudem natury. Ty również możesz doświadczyć nowej jakości życia, jeśli zdecydujesz się dokonać zmiany z tą małą różnicą, że w przypadku poczwarki i motyla, tę przemianę wymusza niejako natura, natomiast w Twoim przypadku, to Ty musisz podjąć działania i aktywności, aby ta przemiana się zadziała zgodnie z oczekiwaniami, jakich dla siebie pragniesz.

Co zyskujesz…

W wyniku przejścia przez proces zmiany możesz:

zyskać nową jakość życia w każdym obszarze,

zdobyć bezcenną wiedzę na temat samej siebie,

odnaleźć siebie, swoje pasje oraz marzenia,

doznać zupełnie nowych dla Ciebie emocji,

rozwinąć skrzydła zdobywając nowe kompetencje,

– odkryć się na nowo i zacząć pisać własną książkę pt. „Moje życie”,

– prowadzić spełnione i szczęśliwe życie zgodne z Twoimi wartościami.

 

Daj sobie czas

Jednak, aby przejść przez ten proces w najbardziej efektywny, optymalny i przemyślany sposób należy zbudować swoją wewnętrzną siłę, która jest niczym innym jak zdobyciem wiedzy na własny temat oraz odkryciem swoich możliwości i potencjału poprzez działanie ukierunkowane na cel. I tak jak poczwarka ma czas na to, by w kokonie przeistoczyć się w pięknego motyla, tak samo Ty powinnaś dać sobie czas na to by:

  • lepiej się poznać, przypatrzeć się bliżej temu, jaką jesteś osobą, jak się zachowujesz na co dzień,
  • dowiedzieć się, jaki jest Twój typ osobowości – jakie są Twoje mocne strony, a jakie są ograniczenia, nad którymi warto popracować, bo one zazwyczaj blokują aktywność,
  • przyjrzeć się swoim życiowym wartościom, przekonaniom i nawykom – zweryfikować ich termin ważności,
  • spojrzeć na swoje doświadczenia i na to, co wnoszą lub wniosły do Twojego życia, zastanowić się, czy czerpiesz z nich wartościową wiedzę czy może są wymówką dla braku podejmowania działań, bo żyjesz przeszłością, zamiast skupić się na teraźniejszości,
  • obserwować swoje myśli, emocje i zachowania – czy są one dla Ciebie wspierające, czy ograniczające,
  • nauczyć się podejmowania decyzji niepodszytych lękiem, ale Twoim najwyższym dobrem.

Jak sama widzisz proces zmiany może wnieść wiele dobrego do Twojego życia. Może spowodować całkowitą jego odmianę. To zależy od tego co wybierzesz i czego oczekujesz dla siebie. Należy jednak mieć świadomość, że to wymaga od Ciebie zaangażowania i konsekwencji. Bardzo ważne jest tu też skupienie, zachowanie spokoju i uzbrojenie się cierpliwość. Z własnego doświadczenia oraz z pracy z moimi klientkami wiem, że czasami bywa naprawdę ciężko i niejednokrotnie nachodzą nas myśli się o poddaniu, ale w rezultacie warto poczekać i walczyć, bo nagroda jest najwyższa – Twoje NOWE życie!

Dziękuję Ci za Twój czas i uwagę. Jeśli masz pytania, napisz do mnie, z przyjemnością na nie odpowiem. Jeśli chcesz ze mną popracować nad budowaniem Twojej wewnętrznej siły to również napisz do mnie 😊 Zapraszam Cię także na mój blog, fanpage i INSTAGRAM, gdzie znajdziesz dawkę wartościowej wiedzy i inspiracji. Kolejny wpis już za tydzień!

 

Jeśli spodobał Ci się artykuł, udostępnij go dla innych:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Zostaw komentarz