Bądź kierowcą, a nie pasażerem! Dlaczego warto zaplanować i przeprowadzić zmianę w życiu?

Gdziekolwiek się teraz znajdujesz, to dobre miejsce, aby zacząć. Wysiłek, który zainwestujesz dzisiaj, będzie się liczył jutro. Andrew Matthews

 

Zmiana jest nieodłączną częścią naszego życia, to jedyna rzecz, której możemy być pewni, że nastąpi. Z tego też powodu tak ważne jest, by ją świadomie zaplanować i przeprowadzić. Dlaczego? Bo tylko wtedy to Ty siedzisz za kierownicą, a nie jesteś pasażerem, który nie ma wpływu na kierunek, w jakim podąża jego życie. Niezależnie od tego, ile masz lat, 25, czy 35, a może właśnie wszedłeś/aś w okres, który jest powszechnie nazywany kryzysem wieku średniego — zawsze możesz dokonać zmiany, jeśli tylko stwierdzisz i zdecydujesz, że życie, jakie teraz prowadzisz nie jest Twoim, nie jest tym czego pragniesz. Jak to sprawdzić? Wystarczy zadać sobie 3 pytania:

 

  1. Czy zasypiając wieczorem, nie mogę doczekać się jutra, gdyż jestem podekscytowany/na nowym dniem i tym, co ze sobą przyniesie?
  2. Czy jeśli zamknę oczy i wyobrażę sobie, że dokładnie za 5 lat będę wiódł/ła życie takie jak teraz to będę odczuwał radość, zadowolenie i spełnienie?
  3. Czy tu i teraz jestem osobą szczęśliwą, odczuwam ekscytacje, z ciekawością patrzę w przyszłość, ciesząc się jednocześnie teraźniejszością?

Jeśli choćby na jedno pytanie odpowiedź będzie negatywna to przyszedł czas, aby zaplanować zmianę, bo ona i tak przyjdzie za naszą zgodą lub bez. Nie czekaj aż dojdziesz do przysłowiowej ściany, aż Twój organizm zostanie wyeksploatowany, bo będziesz działał wbrew sobie i co ważniejsze przeciw sobie. Jak zapewne wiesz trwanie w ciągłym napięciu, w stresie jest przyczyną wielu chorób. Z własnego doświadczenia wiem, do jakiego stanu można się doprowadzić naginając się do rzeczywistości, w której jesteś wbrew sobie, wbrew temu, co czujesz, wbrew swoim pragnieniom. Niestety prędzej czy później ponosimy tego konsekwencje i prawdę mówiąc, sami sobie jesteśmy winni. Wiedz jedno każdy ma prawo, do życia jakiego pragnie, każdy ma prawo do życia na własnych warunkach i w końcu każdy ma prawo do szczęśliwego życia, bo wtedy i tylko wtedy może dać szczęście swoim bliskim, rodzinie przyjaciołom.

 

Wiadomym jest również, że ludzie boją się zmian. U większości powodem jest lęk przed nieznanym. Z jednej strony jest to zupełnie naturalne, odczuwamy niepokój, obawę, bo nie wiemy, czy osiągniemy dokładnie to czego chcemy, ale czy z drugiej strony nie jest to fascynujące, że możemy sami zaplanować i zmienić własne życie, jeśli to, które prowadzimy nie spełnia naszych oczekiwań? Czy nie jest to najlepsza informacja, jaką otrzymałeś/aś, iż wystarczy, że odważymy się, podejmiemy decyzje, wyznaczymy cel, ułożymy plan i etapy jego realizacji? W moim przekonaniu warto podjąć ryzyko, kiedyś to zrobiłam i dzięki temu przeszłam drogę, która doprowadziła mnie do miejsca, w którym to ja jestem kierowcą, a nie pasażerem. Tobie też to serdecznie polecam.

 

Pamiętaj działanie pomimo strachu, lęków, niewygody, wątpliwości, niepewności jest aktem odwagi i ma sens, bo w końcu chodzi o Twoje życie! Nie czekaj, bo czas jest naszym bezcennym i nieodnawialnym dobrem. Nie myśl też, że ktoś za Ciebie to zrobi lub że stanie się cud. Niestety nic takiego się nie zazwyczaj nie zdarza. Decyzja należy do Ciebie. To Ty musisz podjąć świadome działanie

 

Ja z ogromną przyjemnością mogę Ci pomóc przejść przez proces zmiany. Zdobyłam w tym kierunku specjalistyczną wiedzę. Mam też doświadczenie, gdyż kiedyś sama postanowiłam przejść przez tę drogę nie mając pewności, dokąd dojdę. Było warto 😊 Zapraszam Cię do indywidualnej pracy ze mną, wystarczy skontaktować się poprzez moją stronę internetową lub fanpage. Zachęcam Cię także do zapoznania się z moimi innym wpisami, które znajdziesz na blogu:)

Dziękuję Ci za Twój czas i uwagę. Beata Rybak/ coaching pro&rozwojowy :)))))

 

 

Jeśli spodobał Ci się artykuł, udostępnij go dla innych:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Zostaw komentarz